of a wide range of products which include high pressure car washer gun, high pressure water gun, plastic car dashboard idol, oil film cleaning brush, car jeck wrench and big plastic car dent suction cup.











₹ 750 / PieceGet Latest Price
| Nozzle Size | 1 mm |
| Air Pressure | 100 psi |
| Air Inlet Size | 1/4 inch |
| Power Source | Battery |
| Voltage | 48 V |
| Packaging Type | Box |






₹ 80 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Nozzle Size | 2 mm |
| Air Consumption | 9 CFM |
| USAGE | COATING |
| End Connection | NOZZEL |
| USE | HOME |




₹ 100 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Idol / Deity | Mobile Holder |
| Material | Plastic |
| Brand | Sarvasva Worldwide |
| Mounting Type | Non-Slip Mat |
| Packaging Type | Box Packaging |










₹ 45 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Usage/Application | All Cleaning Purpose |
| Shape | Oval |
| Color | RED |
| Packaging Type | BOX |
| Item Dimensions LxWxH | 6 x 6 x 3 Centimeters |
| Item Weight | 99 g |










₹ 60 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Wrench Type | Adjustable |
| Size | 14 mm |
| Brand | sarvasva worldwide |
| Material | Stainless Steel |
| Length | 200 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Warranty | No Warranty |
| WEIGHT | 300 GM |
| PETTERN | PLAIN |
| PACKING TYPE | BOX |








₹ 100 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Plastic |
| Size | 5 INCH |
| Color | Red |
| Usage/Application | CAR |
| Features | dent remover |
| Type | ROUND |









₹ 55 / DozenGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Dozen |
| Size | 20 Grams |
| Usage/Application | Kitchen |
| Brand | SARVASVA WORLDWIDE |
| FROM | FOAM |
| PACKING TYPE | BOX |
| Quantity Per Pack | 1 |
| Wire Diameter | 10.5 CM |










₹ 30 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | PLASTIC |
| Color | Red |
| Packaging Type | BOX |
| Shape | LONG |
| Usage/Application | CAR,BIKE |






₹ 40 / PieceGet Latest Price
| Wattage | 2 W |
| Lighting Color | Cool White |
| Body Material | Plastic |
| Usage/Application | For Bed Light |
| Certification | ISI |
| Packaging Type | Box |










₹ 38 / LitreGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Litre |
| Brand | SARVASVA WORLDWIDE |
| PACKAGING TYPE | BOTTEL |
| PACKAGING SIZE. | 1 KG |
| COLOUR | BROWEN |
| Item Dimensions LxWxH | 16 x 8 x 7 Centimeters |
| USE | HOUSE HOLDE |







₹ 120 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Lighting Color | Warm White |
| Usage/Application | Outdoor |
| Body Material | Chrome |
| Wattage | 2 W |
| Power | 3W |





₹ 155 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Color | multi colour |
| material | plastic |
| pattern | plain |
| design | simple |
| warranty | no |
| packing type | box |





₹ 240 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Usage/Application | Industrial |
| material | plastic |
| warranty | no |
| design | simple |
| packaging type | carboard box |
| colour | black |
| pettern | plain |









₹ 55 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Plastic |
| Packaging Type | Box |
| Color | Black |
| SHAPE | SQUARE |
| BRAND | SARVASVA WORLDWIDE |
| WARRANTY | NO |









₹ 80 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Capacity | 150 mL |
| Usage/Application | Home |
| Surface Finishing | Mirror Polished |
| Dishwasher Safe | Yes |
| BRAND | SARVASVA WORLDWIDE |
| Item Weight | 216 G |
| SIZE | 8.6 x 5.5 x 13.5 Cm |







₹ 185 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Canopy Material | Polyester |
| Number Of Folds | 2 Fold |
| Stick/Shaft Material | Aluminum |
| Pattern | Plain |
| Opening Mechanism | AUTO OPEN BUTTON |
| Umbrella Type | MANUAL |
| COLOUR | BLACK |
| Ribs Material | ALUMINUM |
| Handle Material | METAL |
| BRAND | SARVASVA WORLDWIDE |









₹ 250 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Idol / Deity | Panda |
| Material | Plastic |
| Size | 2.5 Inch |
| Light Feature | Available |
| Brand | Sarvasva Worldwide |
| Weight | 199 Grams |










₹ 100 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Packaging Type | Box |
| product type | solar |
| warranty | no |
| pattern | plain |
| design | simple |
| shape | round |








₹ 155 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 400 mL |
| Usage/Application | Traveling |
| Features | leak proof |
| Body Color | Black |








₹ 4 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Foam |
| Brand | SARVASVA WORLDWIDE |
| Shape | V SHAPE |
| COLOUR | Transparent |
| PATTERN | PLAIN |






₹ 55 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Plastic |
| Brand | sarvasva worldwide |
| Color | White |
| Bristle Material | plastic |
| Bristle Stiffness | medium |
| Usage/Application | toilet cleaning |
| Handle Material | plastic |
| warranty | no |
| packaging type | box |
| design | simple |

₹ 20 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | silicon |
| Color | multicolour |
| pettern | plain |
| design | simple |
| brand | sarvasva worldwide |










₹ 125 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Power Consumption | 200 Watts |
| Included Components | Sweeping Brush |
| Motor Power | 1000 WATT |
| Capacity | 5 L |
| Suction Power | 150 MBAR |
| SHAPE | CANISTER |
| FUNCTION. | DRY |










₹ 280 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Black |
| Brand | sarvasva worldwide |
| Handle Material | alloy steel |







₹ 95 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 200 Piece |
| Packaging Type | card |
| Part Number | 1 |
| Product Dimensions | 7.62 x 10.16 x 7.62 cm |
| Item part number | Car Window Glass |





₹ 95 / PieceGet Latest Price
| Type Of Packaging | Polythene Bag |
| Material | Plastic |
| Color | Black |
| Size | 7.5 Inch |
| Application | For Bike Riding |
| Finishing Type | Glossy |










₹ 80 / RollGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Roll |
| Color | BLACK |
| Brand | SARVASVA WORLDWIDE |
| FEATURE | ANTI SLIP |
| SIZE | MEDIUM |
| Uses For Product | INDOOR,OUTDOOR |






₹ 45 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Fragrance Type | Mint |
| Packaging Type | Bottle |
| product type | scent |
| Item Dimensions LxWxH | 10 x 9 x 9 Centimeters |
| item weight | 200 g |








₹ 190 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Set |
| WARRANTY | NO |
| PETTERN | PLAIN |
| DESIGN | SIMPLE |
| PACKING TYPE | BOX |




₹ 90 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| packing type | centenar |
| warranty | no |
| Item Form | liquid |








₹ 85 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Connector Type | USB-A |
| pettern | plain |
| design | simple |
| warranty | no |
| packing type | box |
| shape | square |










₹ 85 / RollGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Roll |
| Material | PVC |
| Tape Width | 2 Inch |
| Color | black |
| Usage/Feature | car |
| Tape Type | Adhesive |






₹ 40 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Sponge |
| packaging type | box |
| colour | multicolour |
| brand. | sarvasva worldwide |
| pettern | plain |
| design | simple |
| warranty | no |

₹ 45 / pairGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 pair |
| Size | Medium |
| Material | Silicone |
| Brand | SARVASVA WORLDWIDE |
| Color | MULTICOLOUR |
| Pattern | PLAIN |
| DESIGN | SIMPLE |
| PACKING TYPE | BOX |
| WARRANTY | NO |








₹ 220 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Brand | SARVASVA WORLDWIDE |
| LIGHT COLOUR | RED |
| Type Of Light | LED |
| Body Material | PLASTIC |
| Dimensions | 12.7D x 7W x 4.5HCm |
| PETTERN | PLAIN |
| DESIGN | SIMPLE |
| PACKING TYPE | BOX |
| WARRANTY | NO |









₹ 250 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | HOME,OFFICE |
| COLOUR | MULTICOLOUR |
| LIGHTING TYPE | LED |
| OCCASION | CASUAL |
| PACKAGING TYPE | BOX |
| SHAPE | SQUARE |
| BRAND | SARVASVA WORLDWIDE |
Create romantic, peaceful and warm atmosphere for your family, party, or home decoration Be careful to not cut the plastic knots when you try to unwrap the lights, otherwise it will tangle up and end up useless.
AC 220v comes with Two PIN Indian Power Plug, low power consumption and eco-friendly. Total 138 warm white LEDs create harmonious and romantic atmosphere.
Ideal for Christmas, Diwali, wedding ceremony, valentine's day, birthday party and other festivals or celebrations at home, restaurant, hotel, commercial building










₹ 130 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Packaging Size | 10 piece |
| Color | Black |
| Gender | Women |
| Usage/Application | Personal |
| PACKING TYPE | BOX |






₹ 67 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Patch Size | 2 |
| Avg Air Cons | 5 mm |
| Non Skid Depth Mm | 5 mm |
| Brand | Sarvasva Worldwide |
| Material | Alloy Steel |
| item weight | 50 grams |
| Product Dimensions | 20L x 30W x 20H Millimeters |
| Included Components | plastic bag |





₹ 250 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | plastic |
| Color | Black |
| warranty | no |
| pettern | plain |
| design | simple |
| packing type | box |










₹ 80 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Color | multicolour |
| Shape | round |
| Brand | sarvasva worldwide |
| Packaging Type | box |
| packing type | box |
| pettern | plain |
| design | simple |
| warranty | no |
Hari Krushna (CEO)
Sarvasva Worldwide E-Com LLP
10th Floor, B-1004, Shree Valley Heights, Dabholi Road, Dabholi, Near Swaraj Heights, Dabholi, Surat - 395004, Gujarat, India




































