Our range of products include electric food chopper, plastic vegetable hand chopper, handy chopper 1000 ml, hand push chopper, plastic vegetable cutter and electric garlic chopper.









₹ 135 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Power Consumption | 100 W |
| Capacity | 250 ml |
| Jar Material | Plastic |
| Number of Jars | 1 Jar |
| Speed Settings | 1 Speed |
| Body Material | Plastic |
| warranty | no |
| brand | sarvasva worldwide |
| pettern | plain |
| design | simple |




₹ 55 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Capacity | 500 mL |
| Number of Blades | 3 Blades |
| Material | Plastic |
| COLOUR | BLUE |
| USAGE | For Vegetable Chopping |
| Hand Operated | YES |








Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Operation Type | Pull Cord |
| Capacity | 1000 ml |
| Number of Blades | 4 Blades |
| Body Material | platic |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Packaging Type | Box Packaging |
| brand | sarvasva worldwide |










Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Capacity | 1100 ml |
| Packaging Type | Box Packaging |
| warranty | no |
| Body Material | plastic |
| Blade Material | Stainless Steel |










₹ 220 / PieceGet Latest Price
| Usage/Application | Chopper |
| Color | Green |
| Type of Cutter | Vegetable Cutter |
| Material | Plastic |
| Finishing Type | Glossy |
| Packaging Type | Box |







₹ 120 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Capacity | 400 mL |
| Material | Plastic |
| Color | Red |
| Type of Cutter | Vegetable Cutter |
| Product Dimensions | 9.2D x 9.2W x 13H Centimeters |










₹ 100 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| brand | sarvasva worldwide |
| warranty | no |
| packing type | box |
| pettern | plain |
| design | simple |
| Dimension | 14 x 9 x 14 cm |








₹ 200 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Plastic |
| Color | White |
| packing type | box |
| pettern | plain |
| design | simple |
| warranty | no |
| brand | sarvasva worldwide |
HIGH PERFORMANCE & ONE-TOUCH OPERATION Just put the ingredients in the mini food processor and press one button for a few seconds to mince the food. The motor of the mini food chopper will provide a great performance
CHARGEABLE USB ELECTRIC CHOPPER & PORTABLE Our compact and lightweight electric food chopper has a long lasting battery. The food chopper electric can be fully charged in 3-4 hours
PREMIUM FOOD GRADE MATERIAL Upgraded 304 Stainless Steel Blades of our garlic mincer provide fast chopping which will save your time. The mini chopper electric has 3 blades for 250ml bowl
EASY TO USE-SAFE FOR EVERYONE Thanks to the safety lid between the bowl and motor of our nut chopper it is much safer to use and easier to clean.











₹ 70 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Color | Green |
| pettern | plain |
| design | simple |
| warranty | no |
| packing type | box |
| brand | sarvasva worldwide |
| Material | Plastic |





Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Operation Type | Push |
| Capacity | 750 ml |
| Material | Plastic |
| Number of Blades | 3 Blades |
| Body Material | Plastic |
| Usage | Vegetables |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Dishwasher Safe | Yes |
| Color | Multicolor |
| Country of Origin | India |
Hari Krushna (CEO)
Sarvasva Worldwide E-Com LLP
10th Floor, B-1004, Shree Valley Heights, Dabholi Road, Dabholi, Near Swaraj Heights, Dabholi, Surat - 395004, Gujarat, India








