Our product range includes a wide range of mini sponge mop, 2 in 1 glass wiper and cleaning brush, usb charging 5 in 1 magic brush, 44 ltr storage bag, foam cleaner mop and stretch rotatable cleaning brush glass wiper.










₹ 60 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Head Material | Sponge |
| Mop Type | sponge mop |
| Handle Material | Plastic |
| Head Width | 230 mm |
| Handle Length | 110 cm |
| Suitable Surface | Tile Floor |
| Mop Head Material | Sponge |
| Rod Material | Plastic |
| Type of Mops | Dry Mop |
| Is Bucket Available | No |





₹ 30 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Plastic |
| Rod Material | Plastic |
| Brand | SARVASVA WORLDWIDE |
| Adjustable Rod | NO |










₹ 180 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Bristle Material | Plastic |
| Handle Material | Plastic |
| Bristle Color | white |
| Design | plain |
| Warranty | no |
| Brand | sarvasva worldwide |
| pettern | plain |
| colour | multi colour |








₹ 210 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Color | Black |
| Size | 44 ltr |
| Dimension | 50 x 40 x 22 Cm |
| WEIGHT | 1 KG |
| PACKING TYPE | BOX |
| DESIGN | SIMPLE |
| PETTERN | PLAIN |
| BRAND | SARVASVA WORLDWIDE |




₹ 180 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Mop Head Material | Microfiber |
| Rod Material | Plastic |
| Type of Mops | Dry Mop |
| colour | white |
| warranty | no |
| pettern | plain |
| design | simple |
| packing type | box |








₹ 100 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Handle Material | Plastic |
| Bristle Material | Plastic |
| Bristle Color | multicolour |
| Bristle Stiffness | Medium |
| Design | simple |
| Packaging Type | box |
| Bristle Shape | Rectangular |
| Warranty | no |
| Brand | sarvasva worldwide |
Product description:
The multifunctional retractable mop makes cleaning faster and easier. Adjustable length, One mop heads . The rotating design makes cleaning corners easier.









₹ 155 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Mop Head Material | Sponge |
| Rod Material | Stainless Steel |
| Type of Mops | Dry Mop |
| Is Bucket Available | No |
| COLOUR | GREEN |
| WARRANTY | NO |
| PETTERN | PLAIN |
| DESIGN | SIMPLE |












₹ 280 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 96 Piece |
| Capacity | 400 mL |
| Color | Red |
| Usage/Application | Gifting |
| Material | Glass |
| Design | Round |










₹ 10 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Brush Type | Oil Brush |
| Length | 7 inch |
| Heat Resistance | Up to 200°C |
| Handle Material | Plastic |
| Bristle Density | Medium |
| Usage/Application | KITCHEN |
| COLOUR | MULTICOLOUR |
| WARRANTY | NO |
| PETTERN | PLAIN |
| PACKING TYPE | BOX |








₹ 25 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Plastic |
| Rope Diameter | 3 mm |
| Pattern | Knitted |
| Usage/Application | home |
| Finish | Dyed |
| Weight | light |
| Brand | sarvasva worldwide |







₹ 40 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Brand | SARVASVA WORLDWIDE |
| Usage/Application | Bathroom |
| Color | Silver |
| DESIGN | CLASSIC |
| PACKING TYPE | BOX |
| PETTERN | PLAIN |
| WARRANTY | NO |










₹ 8 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Size | 3 inch |
| Type | Double Sided |
| Brand | sarvasva worldwide |
| Usage/Application | body tape |
| Material composition | plastic |
| Product Dimensions | 10 x 2 x 2 cm; 15 g |
| Item Weight | 15 g |






₹ 170 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Size | B4 |
| Usage/Application | Office |
| Color | Blue |
| Material | Plastic |
| Closure Type | Snap |





₹ 20 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Surface Recommendation | for Woolen Fabric |
| Type | Lint Roller |
| Power Source | Cordless |
| Material | Plastic |
| Brand | Sarvasva Worldwide |
| Type Of Packaging | Bag |
| WEIGHT | 30 g |










₹ 70 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Lighting Type | LED |
| Lighting Color | White |
| Body Material | Aluminum |
| Packaging Type | Box |
| Charging Indicator | Yes |
| Usage | For Camping |









₹ 45 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Type | 2 in 1 |
| Color | Red |
| size | 20L x 6.7W Centimeters |
| brand | sarvasva worldwide |
| weight | 140 grams |









₹ 80 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Capacity | 350 ml |
| Usage/Application | Home |
| material | glass |
| finish | glossy |
| pettern | printed |
| Customisation | no |
| Dishwasher Safe | no |








₹ 700 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Power | 25W |
| Application | for Floor cleaning |
| Surface Recommendation | Marble & Tiles |
| Motor Phase | Single Phase |
| Product Dimensions | 15L x 10W x 20H Centimeters |
| Battery capacity | 2500 mAh |









₹ 60 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Tape Length | 50 m |
| Material | pvc |
| Usage/Application | INTERIER |
| Item Thickness | 0.1 Inches |
| item weight | 200 g |
| Surface Recommendation | Door,Floor,Tile,Tiles |
| Special Feature | Self-Adhering |






₹ 215 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Type | portable |
| Usage/Application | industrial |
| Material | Stainless Steel |
| colour | white |
| pettern | plain |
| warranty | no |
| design | simple |
| packing type | box |






₹ 200 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Plastic |
| colour | WHITE YELLOW |
| weight | 300 gm |
| Package Included | box packing |
| Input Power Supply | CABLE |
| Capacity | 12 EGG |
| warranty | no |
| pettern | plain |
| design | simple |









₹ 145 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Brand | SARVASVA WORLDWIDE |
| Material | Plastic |
| Color | MULTI COLOUR |
| Shape | SQUARE |
| PACKING TYPE | BOX |
| PETTERN | PLAIN |
| DESIGN | SIMPLE |
| WARRANTY | NO |
Step 1: You need to place the crowbar at the bottom of the item that needs to be moved
Step 2: Hold the handle of the crowbar and push it backwards to lift the item easily
Step 3: Tuck the moving tools under the items that need to be moved
Step 4: Move the crowbar away to easily remove items(Drop shipping available) Furniture Lifter Tool Furniture Lifter How to using the crowbar
Step 1: You need to place the crowbar at the bottom of the item that needs to be moved
Step 2: Hold the handle of the crowbar and push it backwards to lift the item easily
Step 3: Tuck the moving tools under the items that need to be moved
Step 4: Move the crowbar away to easily remove items








₹ 345 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| USB Type | Type - C |
| Bluetooth Range | 5 m |
| Shape | Round |
| Speaker Type | Bluetooth Speaker |
| Weight | 700 gm |
| Control method | Button |
| Color | White |
| battery | 1200Mah |








₹ 160 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Type | Foldable |
| Material | Aluminium |
| Mounting Type | Foldable |
| packing type | box |
| brand | sarvasva worldwild |







₹ 80 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Plastic |
| Color | Green |
| PACKING TYPE | box |
| Item dimensions L x W x H | 20.5 x 10 x 10 Centimeters |
| Style | Rotary |











₹ 180 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | steel |
| Color | multi color |
| pettern | plain |
| design | simple |
| packing type | box |
| warranty | no |
| brand | sarvasva worldwide |






₹ 115 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| BRAND. | SARVASVA WORLDWIDE |
| PACKING TYPE | BOX |
| PETTERN | PLAIN |
| DESIGN | SIMPLE |
| WARRANTY | NO |






₹ 280 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Polyester |
| Size | 103*93*69cm |
| Color | PINK |
| Usage/Application | HOME |
| PETTERN | House |
| BRAND | SARVASV WORLDWIDE |






₹ 180 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Plastic |
| Color | White |
| PACKING TYPE | BOX |
| DESIGN | SIMPLE |






₹ 230 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Plastic |
| COLOUR | MULTICOLOUR |
| PACKING TYPE | BOX |
| PETTERN | PLAIN |
| DESIGN | SIMPLE |
| WARRANTY | NO |









₹ 300 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| BRAND | SARVASVA WORLDWIDE |
| COLOUR | MULTICOLOUR |
| PETTERN | PLAIN |
| DESIGN | SIMPLE |









₹ 195 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Water Tank Capacity | 220 ml |
| Warranty | no |
| item weight | 380 g |
| Special Feature | Water Spray Function |
| colour | dark green |
| voltage | 220 volts |







₹ 5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Adjustable Brightness | no |
| switch style | no |
| Install Style | usb |
| item weight | 100 grams |
| shade colour | white |









₹ 420 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Color | MULTICOLOUR |
| Material | PLASTIC |
| Dimensions | 16D x 16W x 19H Centimeters |
| WARRANTY | NO |








₹ 40 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Cotton |
| Color | Green |
| Usage/Application | home |
| shape | square |
| packing type | box |
| pettern | plain |
| design | simple |
| warranty | no |









₹ 70 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Usage/Application | Industrial |
| Packaging Type | Bottle |
| Color | multicolour |
| pettern | plain |
| design | simple |
| warranty | no |
| packing type | box |







₹ 330 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| warranty | no |
| brand | sarvasva worldwide |
| packing type | box |
| pettern | plain |
| design | simple |







₹ 17 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Sarvasva Worldwide |
| COLOUR | MULTICOLOUR |
| SHAPE | SQUARE |
| Counter Design | SIMPLE |
| WARRANTY | NO |
| PETTERN | PLAIN |
| PACKING TYPE | BOX |







Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Floor Cleaning |
| Type | bucket mop |
| pattern | plain |
| design | simple |
| brand | sarvasva worldwide |
| packing type | box |









₹ 80 / RollGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Roll |
| Brand | SARVASVA WORLDWIDE |
| FEATURE | Waterproof, Removable, Anti Slip |
| WATERPROOF | YES |
| DESIGN | SIMPLE |
| PACKING TYPE | BOX |
Hari Krushna (CEO)
Sarvasva Worldwide E-Com LLP
10th Floor, B-1004, Shree Valley Heights, Dabholi Road, Dabholi, Near Swaraj Heights, Dabholi, Surat - 395004, Gujarat, India






































