Offering you a complete choice of products which include 2 in 1 usb sealer machine, double end air cooler fan, silicone sink splash guard for kitchen, hair spray bottle, dust pan with broom set and toilet cleaning brush.










₹ 60 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Sealing Type | Heat Seal |
| Seal width | 200 mm |
| Max Seal Length | 100 to 200 mm |
| Power Source | Electric USB |
| Machine type | Handheld |
| Mounting Type | Table Top |
| Chamber Type | Double |
| Sealing Width | 3 mm |
| Film Material | PP |
| Seal width type | Single seal |








₹ 550 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Tank Capacity | 5 L |
| BRANG | sarvasva worldwide |
| Power Source | Battery Powered |
| style | Table Fan |
| Switch Type | Push Button |
| Product Dimensions | 38.6D x 9.1W x 17H Centimeters |
| Item Weight | 0.21 Kilograms |









₹ 60 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Application Area | sink guard |
| Vehicle Type | sink |
| Material | Rubber |
| Position | Front |
| Thickness | 2 mm |
| Set Contents | Single Piece |
| COLOUR | MULTICOLOUR |
| BRAND | SARVASVA WORLDWIDE |
| PATTERN | PLAIN |








₹ 70 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| warranty | no |
| pettern | plain |
| design | simple |
| packing type | box |
| brand | sarvasva worldwide |










₹ 230 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Handle Type | Long Handle |
| Pan Width | 200 mm |
| Usage | Home, Office |
| Edge Type | Flat Edge |
| With Broom Holder | Yes |
| Brand | SARVASVA WORLDWILD |
| Color | Black |
| Handle Material | Alloy Steel |
| Bristle Material | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Pan Material | Plastic |







₹ 38 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 240 Piece |
| Brush Type | With Holder |
| Configuration | With Holder |
| Handle Length | Up to 12 inch |
| Features | Flexible Head |
| Color | Multicolor |
| brand | sarvasva worldwide |
| Bristle Material | Silicone |
| Handle Material | Plastic |








₹ 65 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Plastic |
| Rod Material | Plastic |
| Rod Length | 12 inch |
| Brand | SARVASVA WORLDWILD |








₹ 245 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Capacity | 2 l |
| Power | 800 W |
| Body Material | Stainless Steel |
| Base Type | Corded |
| Heating Element Type | electric |
| Auto Switch Off | Yes |
| Brand | sarvasva worldwide |
| Warranty | no |
| material | stainless steel |
| pettern | plain |

₹ 10 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Handle Material | silicone |
| Size | medium |
| Weight | 50 g |
| Bristle Material | silicon |
| Packaging Type | box |
| Brand | sarvasva worldwide |
| Shape | square |
| colour | multicolour |
| Material | Plastic |








₹ 320 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Type | Impulse/Handheld |
| No of Chambers | Single |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Brand | Sarvasva |
| Packaging Type | Box |








₹ 30 / BottleGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Bottle |
| Packaging Size | 150 |
| Form | Concentrate |
| Color | Dark Blue |
| Packaging Type | Can |
| Usage/Application | toilet |
| packing | 10 piece |




₹ 68 / PieceGet Latest Price
| Air Consumption | 5 CFM |
| Nozzle Size | 1 mm |
| Usage/Application | Watering |
| Material | Brass |
| Packaging Type | Box |
| Color | Golden |







₹ 175 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| material | Stainless Steel |
| Item Dimensions LxWxH | 14 x 12 x 10 Centimeters |
| Item Weight | 520 g |
| brand | sarvasva worldwide |
| packing type | box |









₹ 115 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Plastic |
| Color | green |
| Pattern | Plain |
| brand | sarvasva worldwide |
| style | handled |
| Packaging Type | box |




₹ 170 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Mop Head Material | Microfiber |
| Rod Material | Stainless Steel |
| Type of Mops | Wet Mop |
| Is Bucket Available | No |
| Adjustable Handle | Yes |
| Replaceable Head | Yes |
| Head Rotation | Yes |
| Features | The double-sided window cleaner has a sponge that can collect water to keep it moisturized. Adjustab |
| Warranty | NO |
| PETTERN | PLAIN |








₹ 75 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Mop Head Material | Microfiber |
| Rod Material | Stainless Steel |
| Type of Mops | Wet Mop |
| Is Bucket Available | No |
| Type of Mop Head | Cut End Mops |
| Adjustable Handle | Yes |
| Replaceable Head | Yes |









₹ 95 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Red |
| Usage/Application | Home |
| Pattern | Woven |
| shape | oval |
| No. of Pieces | 2 |
| Food Grade | yes |








₹ 115 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Polyester |
| Pattern | Plain |
| Size | 15D x 12W x 7H Centimeters |
| Special Feature | Portable, Reus, Collapsible, Compact |








₹ 21 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Pad Type | Ironing Mat |
| Mat Type | irone protect mat |
| Board Size | 90x30 cm |
| Material | nylon |
| Top Material | nylon |
| Type | Household Floor Mat |
| Frame Material | cotton |
| Quality | Non Breakable |
| Height Adjustment | Fixed Height |
| Foldable | Yes |









₹ 45 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | plastic |
| Shape | Round |
| Size | 20 x 20 cm |
| Brand | SARVASVA WORLDWIDE |
| GSM | 200 gsm |
| Finish | Plain |
| Set Contains | 1 pieces |
| COLOUR | MULTICOLOUR |
| DESIGN | PLAIN |






₹ 90 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Plastic |
| Color | White |
| design type | morden |
| brand | sarvasva worldwide |






₹ 30 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Color | White |
| Usage/Application | Bathroom |
| MATERIAL | STAILESS STEEL |
| BRAND | SARVASVA WORLDWIDE |
| PACKING TYPE | BOX |
| PETTERN | PLAIN |
| DESIGN | SIMPLE |










₹ 155 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Mild Steel |
| Seat Shape | Square |
| Stool Height | 34.5 CM |
| Color | White |
| Quantity | 1.00 Count |








₹ 250 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Length | 1.5 Feet |
| Power Source | Rechargable |
| Voltage | 500 V |
| Material | ABS Plastic |
| Usage/Application | Killer of Mosquito |
| Brand | SARVASVA WORLDWIDE |







₹ 320 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Holder Type | Wall Mount |
| Total Slots | 1 Slot |
| Material | cotton |
| Mounting Type | Screw Mount |
| Shape | square |
| Brand | sarvasva worldwide |
| Warranty | no |
| pettern | plain |
| colour | multi colour |
| design | simple |









₹ 100 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| material | plastic |
| pettern | plain |
| design | simple |
| packing type | box |
| warranty | no |
| brand | sarvasva worldwide |









₹ 65 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Plastic |
| Rod Material | Plastic |
| Color | multicolour |
| Brand | sarvasva worldwide |
| warranty | no |
| packing type | box |
| pattern | plain |
| design | simple |








Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Capacity | 500 g |
| Material | Plastic |
| Number Of Compartments | 4 |
| Shape | Square |
| Lid Type | Solid Lid |
| Brand | SARVASVA WORLDWIDE |
| Colour | MULRI COLOUR |
| DESIGN | SIMPLE |
| PATTERN | PLAIN |









₹ 130 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Warranty | No warranty |
| MATERIAL | PLASTIC |
| COLOUR | GREEN |
| DESIGN TYPE | SIMPLE |
| PACKING TYPE | BOX |
| PETTERN | PLAIN |
| Usage/Application | Garden |








Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Plastic |
| Shape | Rectangular |
| Color | Black |
| Pattern | Printed |
| brand | sarvasva worldwide |
| packing type | box |
| warranty | no |
Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Mat Type | iron pad |
| Length | 30 cm |
| Width | 20 cm |
| Thickness | 0.4 mm |
| Temperature Range | -40 to 230°C |
| Surface Marking | Plain |
| brand | sarvasva worldwide |
| material | silicone |
| colour | multicolour |
| pattern | plain |

Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | silicone |
| Usage/Application | Cleaning, Washing |
| Brand | sarvasva worldwide |
| Color | multi colour |
| Shape | round |

Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Silicone |
| colour | multicolour |
| brand | sarvasva worldwide |
| design | simple |
| pattern | plain |






₹ 80 / sq ftGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 sq ft |
| Material | PAPER |
| Design / Pattern | Floral Design |
| Usage/Application | Office 3D Wallpaper |
| Wallpaper Type | Sticker |
| Is it Waterproof | Water Proof |
| Design | FLORAL |
| PACKING TYPE | BOX |
| PETTERN | PLAIN |
| BRAND | SARVASVA WORLDWIDE |






₹ 115 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Handle Material | PLASTIC |
| Color | Black |
| Voltage | NO |
| PACKING TYPE | BOX |
| WARRANTY | NO |
| BRAND | SARVASVA WORLDWIDE |
| MATERIAL | Stainless Steel,Iron |
| Dimensions | 6.62 x 1.38 x 17.9 |










₹ 55 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Backing Material | PVC |
| Tape Type | Non-Adhesive |
| Tape Width | 1 Inch |
| Tape Length | 10 m |
| COLOUR | BROWEN |
| Usage/Application | CAEPET |






₹ 100 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Glass |
| Kitchen Rack Design | simple |
| usage | home |
| colour | multicolor |
| Delivery Period | 9:30 TO 6:30 am |
| pattern | plain |










₹ 45 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| MOQ | 100 |
| PETTERN | PLAIN |
| DESIGN | SIMPLE |
| WARRANTY | NO |
| PACKING TYPE | BOX |
| BRAND | SARVASVA WORLDWIDE |
| SHAPE | ROUND |









₹ 3 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Ball Type | Laundry Ball |
| Material | Silicone |
| Diameter | 3 cm |
| Usage | Washing Machine |
| Pack Of | 1 Piece |
| Brand | sarvasva worldwild |
| Packaging Size | box |
| Color | multicolor |










₹ 500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Color | multicolour |
| Fabric | Cotton |
| Brand | sarvasva worldwide |
| Design/Pattern | plain |
| Packaging Type | box |
| material | cotton |
| pettern | plain |
| warranty | no |
Hari Krushna (CEO)
Sarvasva Worldwide E-Com LLP
10th Floor, B-1004, Shree Valley Heights, Dabholi Road, Dabholi, Near Swaraj Heights, Dabholi, Surat - 395004, Gujarat, India


































