Our range of products include aluminiyum fruit press juicer, portable 4 blade juicer, mini bottle shape portable juicer, portable rechargeable usb juice blender (6 blades), 2 in 1 orange juicer and hand juicer.











₹ 180 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 144 Piece |
| Material | Aluminium |
| Color | White |
| Usage/Application | HOUSEHOLD,TRAVELING |
| Brand | SR ENTERPRISES |
| Product Dimensions | 15D x 18W x 15H Centimeters |









₹ 245 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| material | plastic |
| usage | for shops |
| colour | multicolor |
| pettern | plain |
| design | simple |
| packing type | box |
| brand | sarvasva worldwide |
Blender Drink Bottle Smoothie Maker Ice Crusher Rechargeable Battery 380ml Juicer Cup. This is a very creative rechargeable juicer cup, 2 in 1 design, it is a water bottle and also a juicer. There is a stainless steel 4 blades on the bottom of bottle, so that you can make a cup of fresh and delicious juice by yourself. This handy, portable drink mixer allows you to mix a variety of drinks and take them to go in the same container. With the press of a button juices, cocktails, coffees and teas are powerfully mixed together in a tornado like motion. Also works great for mixing protein shakes for pre workout mixing on the go. The high powered Battery Operated motor is detachable for light weight portability. The ergonomically designed mixer is constructed of acrylic with ABS Plastic and self cleans with a little detergent and water. It has a 450 ml/16 oz capacity with clearly marked measuring lines.









₹ 146 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Wattage | 35 W |
| Material | plastic |
| Usage | home & shop |
| Color | multicolour |









₹ 165 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Capacity | 400 ml |
| No. of Blades | 6 Blades |
| Special Feature | Easy to Clean |
| Recommended Uses For Product | Kitchen |
| Product Dimensions | 8D x 10W x 5H Centimeters |









Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Plastic |
| COLOUR | MULTICOLOUR |
| DESIGN | SIMPLE |
| BRAND | SARVASVA WORLDWIDE |







Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Plastic |
| COLOUR | MULTICOLOUR |
| BRAND | SARVASVA WORLDWIDE |
| WARRANTY. | NO |








₹ 360 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Plastic |
| usage | for shops |
| colour | white |
| pettern | plain |
| design | simple |






Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Automation Grade | Manual |
| Material | Plastic |
| COLOUR | MULRICOLOUR |
| BRAND | SARVASVA WORLDWIDE |
| PATTERN | PLAIN |
Hari Krushna (CEO)
Sarvasva Worldwide E-Com LLP
10th Floor, B-1004, Shree Valley Heights, Dabholi Road, Dabholi, Near Swaraj Heights, Dabholi, Surat - 395004, Gujarat, India






