Our range of products include water doodle mat for kids, 48 color marker pen, 150ml penguin shape water bottle, laser sling shot, baby play mat and taking flash card.








₹ 210 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Color | multi colour |
| Pattern | printed |
| Shape | square |
| brand | sarvasva worldwide |
| design | simple |









₹ 220 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Packaging Type | Box |
| Features | non toxic |
| Recommended Uses For Product | Coloring, Call, Writing, Sketching |
| warranty | no |
| pettern | plain |
| design | simple |
| shape | square |





₹ 100 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| With Sipper | No |
| brand | sarvasva worldwide |
| packing type | box |
| ml | 150 ml |









₹ 60 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | outdoor |
| colour | black |
| Dimension | 80mm*115mm |
| packing type | box |






₹ 180 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Foam |
| Toy Type | Baby Gym |
| Pattern | Printed |
| Waterproof | Yes |
| brand | sarvasva worldwide |
| size | 6*4 FEET |









₹ 150 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Paper |
| Language | English |
| Theme Type | Picture Flashcards |
| Number of Cards | 112 |
| Child Age Group | 0-3 yrs |
| Skill Type | language and vocabulary |










₹ 80 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| pettern | plain |
| design | simple |
| brand | sarvasva worldwide |









₹ 30 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 200 Piece |
| Language | english |
| Size | scratch book A6 Size |
| Packaging Type | box |
| Weight | 90 g |
| Book Name | RAINBOW SCRATCH BOOK |
| Color | MULTICOLOUR |








₹ 75 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | PVC |
| Color | Blue |
| Size/Dimension | 19 inch |
| Mat Size | 19*26*2.6 inch |
| Packaging Type | box |
| Thickness | 2.6 inch |
| Age Group | 1 to 3 year |








₹ 490 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Product Type | Electric bubble gun |
| Material | Plastic |
| With Battery | No |
| Operation Mode | Automatic Operation |








₹ 90 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Plastic |
| Pen Type | Stylus Pen |
| Ink Color | Blue |
| Product Dimensions | 20 x 7.5 x 3 cm |
| Item Weight | 100 g |









₹ 18 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| COLOUR | MULTI COLOUR |
| FEATURE | Large Bubbles, Easy To Use |
| BRAND | SARVASVA WORLDWIDE |
| PATTERN | PLAIN |










₹ 55 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| packing type | box |
| pettern | plain |
| design | simple |
| warranty | no |
| brand | sarvasva worldwide |

₹ 175 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Shape | Square |
| Color | Golden |
| material | paper board |
| brand | sarvasva worldwide |
| packing type | box |
| pettern | plain |
| design | simple |
| warranty | no |






₹ 590 / pairGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 pair |
| Color | Black |
| Brand | SARVASVA WORLDWIDE |
| MATERIAL | PLASTIC |
| PACKAGING TYPE | BOX |
| WARRANTY | NO |
| PETTERN | PLAIN |
| DESIGN | SIMPLE |







₹ 15 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Operation Mode | Manual |
| Bristle Material | Silicone |
| Shape | U Shaped |
| Packaging Type | Box |
| Usage | For Tooth Cleaning |
| Handle Color | Pink |




₹ 550 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Size/Dimension | 3.5D x 8W x 11H Centimeters |
| Is It Portable | YES |
| USB Support | YES |
| PACKING TYPE | BOX |
| PETTERN | PLAIN |
| DESIGN | SIMPLE |
| Usage/Application. | SUPERMARKET |





₹ 115 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Child Age Group | 0-3 Yrs |
| Number of Pieces | 12 |
| Product Type | Puzzle |
| Color | Multicolor |
| brand | sarvasva worldwide |
| DIMENSION | 28 x 21 x 0.2 cm |
| item weight | 180 g |







₹ 80 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Base Material | Plastic |
| packing type | box |
| brand | sarvasva worldwide |
| colour | multicolour |
| warranty | no |
| pettern | plain |
| design | simple |




₹ 115 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Child Age Group | 0-3 Yrs |
| Product Type | Puzzle |
| Number of Pieces | 12 |
| Color | Multicolor |
| brand | sarvasva worldwide |
| Package Dimensions | 28 x 21 x 0.2 cm |
| Item Weight | 180 g |







₹ 115 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Child Age Group | 0-3 Yrs |
| Product Type | Puzzle |
| Number of Pieces | ALPHABET |
| Color | Multicolor |
| brand | sarvasva worldwide |
| Package Dimensions | 28 x 21 x 0.2 cm |
| Item Weight | 180 g |







₹ 115 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Child Age Group | 0-3 Yrs |
| Product Type | Puzzle |
| Number of Pieces | 12 |
| Color | Multicolor |
| brand | sarvasva worldwide |
| Package Dimensions | 28 x 21 x 0.2 cm |
| Item Weight | 180 g |







₹ 115 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Child Age Group | 0-3 Yrs |
| Product Type | Puzzle |
| Number of Pieces | 12 |
| Color | Multicolor |
| brand | sarvasva worldwide |
| Item Dimensions | LxWxH 28 x 21 x 0.1 Centimeters |
| Item Weight | 240 g |









₹ 400 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | wood |
| Minimum Age | 3+ |
| Type | colour |
| Brand | sarvasva worldwide |
| Packaging Type | Box |





₹ 165 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Plastic |
| Color | GREEN |
| Usage/Application | for playing |
| Brand | sarvasva worldwide |
| Features | Dancing Toy |
| warranty | no |
| packing type | box |









₹ 100 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Type | Baby Bed Pillow |
| Shape | Rectangular |
| gender | unisex |
| pettern | square |
| Age Group | 1-3 years |







₹ 65 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Capacity | 500 ml |
| Bottle Material | Plastic |
| Bottle Type | Sipper Bottle |
| Length | 22cm |
| Cap Type | Sipper Lid |
| Features | Strap Included, Leak Proof |
| Material | Plastic |
| Color | Multicolor |
| Weight | 150g |
| capicity | 600ml |
Hari Krushna (CEO)
Sarvasva Worldwide E-Com LLP
10th Floor, B-1004, Shree Valley Heights, Dabholi Road, Dabholi, Near Swaraj Heights, Dabholi, Surat - 395004, Gujarat, India
























