Leading of waffle maker machine, nima electric coffee grinder, coffee grinder blue, white marble foil paper, hair wrap towel and sink faucet stand from Surat.










ā¹ 670 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Waffle Shape | Round |
| Power | 350 W |
| Number Of Plates | 1 |
| Plate Material | Non Stick |
| Usage | Home |
| Body Material | Steel + Plastic |
| Capacity | 1 |
| Usage/Application | For Making Waffle |
| Control Type | On Off Switch |
| Dimesnions | 18 x 14 x 9.5 cm |









ā¹ 300 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Production Capacity | 10 kg |
| Phase | SINGAL |
| Type | GRINDER |
| Brand | SARVASVA WORLDWILD |
| Dimensions(w x h x d-mm) | 10x 12 x 4 |








ā¹ 270 / PieceGet Latest Price
| Capacity(kg/hr) | 5 kg/hr |
| Power | eletric |
| Weight | 600 gm |
| Color | blue |
| Type | Manual |









ā¹ 50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| GSM | 60 GSM |
| Color | Black |
| Usage/Application | foil wallpaper |
| Coating | PE Coating |
| Material | FOIL |
| Number Of Sheets Per Pack | 120 |
| Size | 20*600 cm |







ā¹ 35 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 200 Piece |
| Material | Cotton |
| Color | multicolor |
| Packaging Type | box |
| Shape | square |











ā¹ 55 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Type | Long Body |
| Feature | shop faucet |
| Style | tap fucet |
| Surface Finishing | SMOOTH |
| Material | STAINLESS STEEL |








ā¹ 270 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | SARVASVA WORLDWIDE |
| Dimension | 12.7 x 10.2 x 27.9 cm |
| PETTERN | PLAIN |
| DESIGN | SIMPLE |
| WARRANTY | NO |






ā¹ 160 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Size | 22 x32 cm |
| BRAND | SARVASVA WORLDWIDE |
| ITEM WEIGHT | 470 g |
| PACKING TYPE | BOX |
| PETTERN | SOLID |










ā¹ 75 / pairGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 pair |
| Material | Nylon |
| Color | Gray |
| Feature | Cut Resistant |
| Finger Type | Full Fingered |
| Gender | Unisex |
| Gloves Brand | SARVASVA WORLDWIDE |






ā¹ 80 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Size(Length) | 12 cm |
| Accessory Type | Gas Lighter |
| Material | Stainless Steel |
| colour | black |
| Usage/Application | kitchen |









ā¹ 160 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | plastic |
| Shape | square |
| Brand | sarvasva worldwide |
| Warranty | no |
| Usage/Application | cleaning |
| packing type | box |
| colour | multi colour |
ā Best choice for garden tool organization.Strong grip can hold the garden shovels,leaf rakes, hoe, cultivator, etc
ā Suitable for the room or garage organizer storage.Such as baseball bats and gloves, hockey stick, fishing poles and rods
ā If you want to use your mop, just lift up the handle of the mop, to loose the rolling ball, then you can take out the mop handle out of the slots.










ā¹ 115 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Home |
| pettern | plain |
| shape | oval |
| design | simple |
| packing type | box |









ā¹ 38 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Dispensing Type | Manual |
| Mounting Type | Countertop |
| Material | Plastic (ABS) |
| Color | Transparent |
| Application | Hand Soap / Hand Wash |












ā¹ 45 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Surface Finish | smooth |
| brand | sarvasva worldwide |
| Product Dimensions | 7L x 7W x 11H Centimeters |
| Item Weight | 200 gram |









ā¹ 45 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Rubber |
| Color | Black |
| shape | round |
| packing type | box |
| pettern | plain |
| design | simple |
| warranty | no |








ā¹ 20 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Color | SILVER |
| HANDLE MATERIAL | STAINLESS STEEL |
| BRAND | SARVASVA WORLDWIDE |
| DESIGN | SIMPLE |
| SIZE | MEDIUM |





Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Plastic |
| Shape | Round |
| Brand | SARVASVA WORLDWID E |
| Colour | MULTICOLOUR |
| PACKING TYPE | BOX |








Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Plastic |
| Usage | Dough Mixing, Mixing, Baking Prep |
| colour | multi colour |
| packing type | box |
| brand | sarvasva worldwide |







Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Plastic |
| Type of Cutter | Vegetable Cutter |
| colour | multi colour |
| packing type | box |
| pattern | plain |
| design | simple |
| warranty | no |



ā¹ 195 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Color | Green |
| Material | Plastic |
| packing type | box |
| pettern | plain |
| design | simple |
| warranty | no |







ā¹ 55 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Color | Silver |
| Pattern | plain |
| Packaging Type | box |
| Shape | round |
| Material | paper |
| packing | box |
| warranty | no |









ā¹ 3 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 3200 Piece |
| Material | Plastic |
| Length | 140mm |
| BRAND | SARVASVA WORLDWID E |
| COLOUR | MULTI COLOUR |
| PATTERN | PLAIN |






ā¹ 25 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Set Contain | 8 Piece |
| Usage/Application | Home |
| material. | plastic |
| design | simple |
| warranty | no |
| brand | sarvasva worldwide |
| packing type | box |






Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Box Material | Plastic |
| Design (Box Type) | butterfly |
| Number of Compartment | Five |
| Design | Plain |
| brand | sarvasva worldwide |
| warranty | no |
| packing type | box |






ā¹ 65 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Sponge |
| packaging type | box |
| colour | multi colour |
| brand. | sarvasva worldwide |
| pettern | plain |
| design | simple |
| warranty | no |
ā Sponge carborundum brush magic eraser just add water tu erase.
ā Multi-purpose cleaner: Effortlessly cut through grease, soap scum and “permanent” marks.
ā Use in your kitchen, bathroom, walls, doors, floors, shoes, car, toilet, sink, and more – without the scrubbing and elbow grease.
ā Made of high quality sponge and alumina diamond sand,
ā Non-toxic, not hurt hands.
Hari Krushna (CEO)
Sarvasva Worldwide E-Com LLP
10th Floor, B-1004, Shree Valley Heights, Dabholi Road, Dabholi, Near Swaraj Heights, Dabholi, Surat - 395004, Gujarat, India























