We are a leading of dish drying mat, 3mm floor kitchen mat, 3mm black dish drying mat and 5mm kitchen mat from Surat, India.








₹ 65 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Rubber |
| Mat Type | Kitchen Dish Drying Mat |
| Oil Resistance | Yes |
| Thickness | 3 mm |
| Usage Area | Home Kitchen |
| Brand | Sarvasva Worldwide |
| Pattern | Plain |
| Color | Grey |
| Usage/Application | Kitchen |
| Shape | Rectangular |








₹ 160 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Mat Type | Kitchen Floor Mat |
| Material | Cotton |
| Thickness | 3 mm |
| Brand | Sarvasva Worldwide |
| Pattern | Printed |
| Color | Multi Color |
| Usage/Application | Kitchen |









₹ 40 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Mat Type | Kitchen Dish Drying Mat |
| Material | Rubber |
| Thickness | 3 mm |
| Pattern | Plain |
| Color | Black |
| Usage/Application | Kitchen |
| SIZE | 30*40 cm |









₹ 190 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Mat Type | Kitchen Floor Mat |
| Material | Rubber |
| Thickness | 5 mm |
| Pattern | Plain |
| Color | Blue |
| Usage/Application | Kitchen |
Hari Krushna (CEO)
Sarvasva Worldwide E-Com LLP
10th Floor, B-1004, Shree Valley Heights, Dabholi Road, Dabholi, Near Swaraj Heights, Dabholi, Surat - 395004, Gujarat, India


