Offering you a complete choice of products which include mini hair straightener, silicone half heel, flawless pedicure tool, electric hot water bag, women flawless pedi and 18 in 1 manicure kit.








₹ 60 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Plate Material | Ceramic |
| Heat Up Time | 45 Sec |
| Color | multicolour |
| Type | comb |
| packing type | box |

₹ 22 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Size | free size |
| Material | Silicone |
| Brand | saravasva worldwide |
| design | simple |










₹ 125 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 120 Piece |
| Equipment Type | Foot Care Kit |
| Usage/Application | Household |
| Color | multicolour |
| Material | multicolour |
| packing type | box |
| pettern | plain |






₹ 50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Size | 1 L |
| Material | Silicone |
| Shape | Rectangular |
| Brand | SARVASVA WORLDWIDE |
| Type | Smooth On Both Sides |
| Pattern | Printed |
| Charging Time | 30 Minute |









₹ 125 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 120 Piece |
| Equipment Type | PEDI ROLLER |
| Colour | Pink |
| Item Weight | 300 Grams |
| Is Electric | Yes |
| Model Name | pedicure |







₹ 220 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Pack Size | 18 in 1 Set |
| Color | Transparent |
| Brand | SARVASVA WOELDWILD |
| Packaging Size | BOX |
| Material | STEEL |







₹ 30 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Needle Length | 0.50 mm |
| Needle Material | Chromium |
| No. Of Needles | 540 |
| Benefits | Reduces Ageing Of Skin |
| Portable | Yes |
| Brand | SARVASVA WORLDWIDE |






₹ 240 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | plastic |
| Packaging Size | 24 X 15 X 12 Cm |
| Brand | sarvasva worldwide |
| colour | white |
| packing type | box |
| Finishing Type | glossy |
| shape | square |
| Is It Handmade | non handmade |
| warranty | no |
Securely attach capture filter to Hair Comb Combing Head, ensuring it clips into place and re-attach The combing Head to The main body by aligning The guiding arrows and twist to lock.
Brush Hair to Remove knots and separate into sections using Hair clips. Ensure Hair Comb is Right way up and start from The nape of the neck and work your way up, one section at a Time.
After treatment is complete, immediately remove capture filter from The Hair Comb and replace Lid before discarding. Clean comb using The Brush Provided.
After treatment, simply detach The Capture Filter and snap on The Lid for Hygienic disposal.







₹ 100 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Packaging Size | L x W x H 10 x 2 x 2 Centimeters |
| Finishing | smooth |
| Weight | 100 g |
| Usage/Application | personal |
| Brand | sarvasva worldwide |






₹ 27 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Brand | sarvasva worldwide |
| department | women |
| Package Dimensions | 9.4 x 6.58 x 2.88 cm; 20 g |
| item weight | 20 g |
| Net Quantity | 3.00 count |







₹ 50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Usage/Application | Professional |
| Portable | Yes |
| Ideal For | Face Massage |
| colour | green |
| pettern | plain |
| design | simple |
| warranty | no |
| Material | Silicon |









₹ 170 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 120 Piece |
| Size | Medium |
| Material | Silicone |
| Brand | SARVASVA WORLDWILD |
| Color | multicolor |
| pettern | plain |
| design | simple |






₹ 530 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Mounting Type | Tabletop |
| pettern | plain |
| design | simple |
| warranty | no |
| brand | sarvasva worldwide |
| shape | square |







₹ 70 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Silicone |
| Color | Multicolor |
| Usage/Application | any wear |
| packing type | box |
| brand | sarvasva worldwide |









₹ 75 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Waist Size | Medium |
| Usage/Application | Household |
| Product Type | box |
| Shape | Round |
| Special Feature | Lightweight |
| Material Feature | Natural |







₹ 180 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Set |
| packing type | box |
| pettern | plain |
| design | simple |
| Material | leather |










₹ 64 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Size | Medium |
| Brand | sarvasva worldwide |
| colour | multicolour |
| Quantity Per Pack | 100 |
| shape | square |
| pattern | plain |
| design | simple |
| warranty | no |
| Material | Silicone |
Cotton Comfort – Great for men and women alike, our heel treatment sleeves are made of breathable cotton for superior comfort.
Day & Night Relief – These gel socks for dry cracked feet can be worn during the day or a night, providing you treatment for cracked heals when you need it most.
Moisturizing Gel Heel Socks for Heel Swelling and Pain Relief Dry Hard Cracked Repair Vented Moisturizing Gel Heel Sleeves - Free Size
You do not have to worry if the socks get dirty. The heel socks can be easily washed without you having to worry about the sock losing its properties.
The socks should be hand washed in the water below 30 degree Celsius with neutral detergent and should be dried in a shade.
₹ 51 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | MULTI COLOUR |
| Color | Blue |
| Package Dimensions | 16.69 x 9.8 x 2.49 cm |
| WEIGHT | 168 G |
| BRAND | SARVASVA WORLDWIDE |








₹ 30 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Silicone |
| Usage/Application | Health & Personal Care |
| Brand | SARVASVA WORLDWILD |
| Model Name/Number | scalp massager |
| Packaging Type | BOX |
| Item Dimensions LxWxH | 8 x 15 x 12 Centimeters |








₹ 110 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | SS |
| Equipment Type | Pedicure set |
| Usage/Application | Professional |
| Weight | 190 G |
| Set Contains | 16 PCS |





₹ 50 / pairGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 pair |
| Material | Silicone |
| Color | multicolour |
| Brand | sarvasva worldwide |
| Packaging Type | box |
| pettern | plain |
| design | simple |









₹ 130 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| material | plastic |
| Automation Grade | full automated |
| colour | white |
| Usage/Application | parlour |
| pettern | plain |
| design | simple |








₹ 85 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Power Source | Battery Powered |
| Suitable For | Men |
| Brand | SARVASVA WORLDWIDE |
| Battery Life | 2 Hours |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Head Type | Rotary |
| Features | USB Rechargeable |









₹ 260 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Fabric | Nylon Spandex |
| Type | Shaper Panty |
| Target Area | Tummy |
| Ideal For | Women |







₹ 85 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Device Type | Mouth Tape |
| Brand | sarvasva worldwide |
| Material | Fabric |
| Weight | 10 g |
| Size | One Size |
| Warranty | No Warranty |
| Color | black |
| Packaging Type | box |
| pattern | plain |
| design | simple |

₹ 45 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Silicone |
| Brand | SARVASVA WORLDWIDE |
| Dimensions | 25.4 x 10.9 x 1.9 cm |
| COLOUR | MULTI COLOUR |
| Features | Washable, soft medical silicone, non-toxic, Each packing will have 2 pcs that is 1 pair. |
| SHAPE | SQUARE |
| WARRANTY | NO |








₹ 35 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | stainless steel |
| Brand | sarvasva worldwide |
| Feature | ear cleaner |
| design | simple |








₹ 30 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Type of Night Lamp | Sensor Light |
| Design | Round |
| Install Style | Wall Mount |
| Dimensions (LxWxD) | 6.80*3.20 cm |
| Beam Angle | Round |








₹ 150 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Color | Black |
| waterproof | yes |
| brand | sarvasva worldwide |
| pattern | plain |







₹ 155 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Leather |
| Shape | square |
| Usage/Application | Office |
| colour | black |
| pettern | plain |
| design | simple |
| packing type | box |










₹ 10 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Wavelength | 755 nm |
| Warranty | 36 Months |
| from | powder |
| brand | sarvasva worldwide |
| Item dimensions L x W x H | 8.3 x 1 x 0.1 Centimeters |
| Item Weight | 10 grams |
| material | stainless steel, plastic |
| power source | No electricity |








₹ 90 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Set Type | Manicure Set |
| Items In Set | 8 PCS |
| Case Material | Plastic |
| Tools Included | Nail Clippers, Nail File, Tweezers, Cuticle Nipper, Cuticle Pusher, Scissor |
| Gender | Unisex |
| Case Color | Multicolor |
| Travel Friendly | Yes |
| Tool Material | Stainless Steel |
| brand | sarvasva worldwide |








₹ 80 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Set Type | Manicure Set |
| Items In Set | 10 pcs |
| Case Material | Leather |
| Gender | Unisex |
| Case Color | Multicolor |
| Travel Friendly | Yes |
| Tool Material | Stainless Steel |
| brand | sarvasva worldwide |

Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Capacity | 35 ml |
| Material | Silicone |
| Firmness | Soft |
| Wear Time | Up To 8 Hours |
| Stem Type | Long Stem |
| colour | multicolour |
| brand | sarvasva worldwide |
| pattern | plain |
| design | simple |






₹ 135 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Color | white |
| Packaging Type | box |
| design | simple |










₹ 70 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Adhesive Tape |
| Color | Purple |
| Brand | Sarvasvaworldwild |
| Packaging Type | box |









₹ 8 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Color | Green |
| Brand | sarvasva worldwide |
| Features | Relaxing, Self-heating |
| Item Form | pad |
| pattern | printed |









₹ 750 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Plastic |
| Target Location | neck & sholder |
| Usage/Application | home and hospital |







Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Leather |
| Holder Type | Phone-Mounted |
| Capacity (Cards) | 5-7 Cards |
| Features | Mobile Stand |
| Closure Type | Button / Snap |
| Color | Multi-Color |
| brand | sarvasva worldwide |
| design | simple |


₹ 90 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Power Source | Battery |
| Material | Silicone |
| Color | Black |
| Usage/Application | Professional |
| Brand | SARVASVA WORLDWIDE |
| PETTERN | PLAIN |
| WARRANTY | NO |
| PACKING TYPE | BOX |
| DESIGN | SIMPLE |
Hari Krushna (CEO)
Sarvasva Worldwide E-Com LLP
10th Floor, B-1004, Shree Valley Heights, Dabholi Road, Dabholi, Near Swaraj Heights, Dabholi, Surat - 395004, Gujarat, India


































